+48 61 8104 340 hotelmax@hotelmax.com.pl

Data: 2016-04-16
Miejsce: Stadion Miejski, INEA Stadion, ul. Bułgarska 17, Poznań
Wydarzenie: Widowisko Jesus Christ Superstar

Teatr Muzyczny w Poznaniu zrealizuje specjalne widowisko, koncertowe wykonanie musicalu Jesus Christ Superstar A. L. Webbera, w dniu 16 kwietnia na poznańskim INEA Stadionie. Celem organizacji koncertu jest upamiętnienie Chrztu Polski podczas centralnych, ogólnopolskich obchodów jego 1050. rocznicy.
Dzieło geniusza musicalu Andrew Lloyda Webbera przedstawia ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa. Historię oglądamy z perspektywy zarówno Jego zwolenników, jak i przeciwników. Głównymi postaciami są Jezus Chrystus, Judasz Iskariota, Maria Magdalenaoraz Poncjusz Piłat. Wśród piosenek znajdują się takie przeboje jak: „I Don’t Know How To Love Him”, „Everything’s Alright”, „Superstar”, „Could We Start Again, Please” czy „Gethsemane”. Broadwayowska premiera musicalu w 1971 roku okazała się znacząca dla rozwoju gatunku, wprowadzając nową formę muzyczną – rock-operę.
Pierwsza z trzech premier musicalu w Polsce odbyła się w 1987 roku i zbiegała się z wizytą Jana Pawła II w Gdyni. Ikoniczne stało się zdjęcie z papieskiej Mszy św. z reklamą gdyńskiej premiery widniejącą w tle, które znalazło się na pierwszych stronach gazet na świecie. Od tego czasu musical nie znika ze scen teatrów musicalowych w Polsce, przyczyniając się do ogólnoświatowego sukcesu tego dzieła. Spektakl został także pokazany w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Ten przełomowy utwór w historii musicalu, mimo swej kontrkulturowej otoczki, zawiera głębokie humanistyczne przesłanie, mocno zakorzenione w kulturze chrześcijańskiej – przypomina Przemysław Kieliszewski, Dyrektor Teatru.

Koncert zwieńczy centralne obchody Rocznicy Chrztu Polski.Wystąpią soliści, zespół wokalno-taneczny oraz orkiestra Teatru Muzycznego, a także zaproszeni goście, związani ze sceną rozrywkową. Całością dyrygować będzie Piotr Deptuch, uznany polski dyrygent operowy i musicalowy, inscenizację przygotuje Sebastian Gonciarz, choreografię stworzy Paulina Andrzejewska – współpracująca z wieloma scenami w Polsce przedstawicielka młodego pokolenia choreografów, a kostiumy i koncepcję scenograficzną – Mariusz Napierała.
Bilety w cenie 5 PLN dostępne na stronie www.Stadion2016.pl w zakładce ZAPISY / INDYWIDUALNE

Zarezerwuj!