+48 61 8104 340 hotelmax@hotelmax.com.pl

Data: 19-21.04.2016
Miejsce: MTP
Wydarzenie: Dni Przedsiębiorczości Poznań

Dni Przedsiębiorczości Poznań to dwa dni, kiedy słowo „biznes” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Podczas imprezy każdy uczestnik może znaleźć inspirację i pomysł na własną firmę, dowiedzieć się wszystkiego o formalnej stronie działalności gospodarczej, znaleźć źródła finansowania i partnerów dla swojego biznesu. Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o nowe rozwiązania technologiczne oraz nawiązać ciekawe kontakty biznesowe podczas wielu warsztatów i szkoleń, a także uzyskać porady prawne i podatkowe od specjalistów, którzy zostaną zaproszeni do Strefy Doradczej.

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości są adresowane w szczególności do:

 • osób zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej,
 • przedsiębiorców z różnym stażem działalności i z różnych branż,
 • inwestorów poszukujących nowych obszarów współpracy,

… oraz wszystkich tych, którzy przedsiębiorczością się interesują!

***

 

Dni Przedsiębiorczości Poznań to cykliczne wydarzenie, łączące pod jednym logo, w tym samym czasie i miejscu różne imprezy o ugruntowanej pozycji i prestiżu. 

VI edycja DPP połączy w sobie aż sześć wydarzeń: 

To Konferencja kierowana do osób, które prowadzą firmę lub myślą o rozpoczęciu własnej działalności i szukają praktycznej wiedzy na temat możliwości rozwoju własnego biznesu, komunikacji z klientami czy zarządzania finansami. Jest to wydarzenie dla firm oraz tych wszystkich, którzy szanse rozwoju swojego biznesu upatrują w wykorzystaniu dostępnych instrumentów wsparcia i finansowego (fundusze UE), a także programów wsparcia w ekspansji na rynkach zagranicznych. W ramach konferencji zorganizowana będzie także Strefa Doradcza.

To przedsięwzięcie stawiające sobie za cel stworzenie platformy do debaty nad możliwościami wykorzystania gospodarczego i naukowego potencjału Poznania w dążeniu do zwiększenia konkurencyjności wśród europejskich metropolii.

Forum to miejsce inicjacji współpracy – dyskusji, wzajemnej inspiracji, budowy zaufania i nawiązywania kontaktów. To także zarazem jej najlepsze świadectwo – przedsięwzięcie cieszy się opinią najważniejszego wydarzenia gospodarczego w regionie, dzięki wspólnym wysiłkom podejmowanym przez organizatorów, ponad podziałami.

Career EXPO to najskuteczniejsze wydarzenie rekrutacyjne w Polsce. Połączenie możliwości bezpośredniego kontaktu z pracodawcą, rozbudowanej sekcji szkoleniowej i rozwoju osobistego zapewnia frekwencję ambitnych i świadomych kandydatów, a w efekcie: udane rekrutacje.

Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm gwarantują Państwu najlepszą obsługę.

 

Otwarta Konferencja Lean to wydarzenie niespotykane na skalę światową.

Niepowtarzalną atmosferę konferencji budują jej uczestnicy, jest to obowiązkowe wydarzenia dla dyrektorów, managerów i specjalistów pracujących nad ciągłą poprawą wyników w firmach. To w czasie konferencji będzie można spotkać ludzi o tych samych zainteresowaniach i problemach z którymi się mierzą na co dzień wszyscy ci którzy chcą aby ich firmy były co raz lepsze.

Od samego początku spotkanie jest organizowane przez grupę pasjonatów, których marzenie, aby dać jak największej liczbie osób możliwość poznania metodyki Lean , stało się już uznanym i zakorzenionym w środowisku spotkaniem.

Głównym celem Konkursu jest pomaganie wyróżniającym się przedsiębiorstwom, zaliczanym do sektora MSP oraz STARTUP, w budowaniu trwałej pozycji na rynku, poprzez stwarzanie możliwości prezentowania ich oferty szerokiemu gronu partnerów i potencjalnych klientów oraz promocja i upowszechnianie przykładów udanych wdrożeń innowacyjnych produktów, usług lub technologii opracowanych w wielkopolskich ośrodkach naukowych.

To jedno z największych wydarzeń kojarzących studentów poznańskich uczelni z potencjalnymi pracodawcami. Organizatorzy wychodzią naprzeciw oczekiwaniom osób wchodzących na rynek pracy i podejmują działania mające na celu wsparcie ich karier. Od 2003 r. niezmiennie wydarzeniu towarzyszy Klub Partnera UEP – elitarne grono wiodących firm i instytucji Wielkopolski.

Wydarzenie ma stworzyć niepowtarzalną okazję na bezpośrednie dotarcie do studentów UEP, które może zaowocować pozyskaniem kandydatów.

 

***

Dni Przedsiębiorczości Poznań (DPP) to święto biznesu, zarówno tego mikro, jak i dużego. Od 5 lat organizowane w Poznaniu już na stałe wpisało się w kalendarz ważnych wydarzeń miasta.

DPP to wydarzenie, które w jednym miejscu i czasie gromadzi to co dla przyszłego i obecnego przedsiębiorcy jest ważne. Podczas dwóch dni trwania imprezy można znaleźć inspirację i pomysł na własną firmę, dowiedzieć się wszystkiego o formalnej stronie działalności gospodarczej, znaleźć źródła finansowania i partnerów dla własnego biznesu.

Dla okrzepłych przedsiębiorców to również doskonałe miejsce do nawiązania nowych, ciekawych kontaktów biznesowych, otwarcia się na współpracę z uczelniami, czy wzięcia udziału w dyskusji nad rozwojem lokalnej gospodarki.

Dni Przedsiębiorczości Poznań (DPP) są wspólną inicjatywą Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz środowisk gospodarczych i naukowych reprezentowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową oraz uczelnie poznańskie.

Głównym zadaniem DPP jest kreowanie pozytywnego klimatu dla przedsiębiorczości oraz współpracy gospodarczej w wymiarze lokalnym, regionalnym i międzynarodowym. Służyć one mają umacnianiu wizerunku aglomeracji poznańskiej jako przyjaznego  miejsca dla różnorodnych form aktywności ekonomicznej.

Cele:

 • promocja postaw przedsiębiorczych
 • kreowanie pozytywnego klimatu dla przedsiębiorczości oraz współpracy gospodarczej w wymiarze lokalnym, regionalnym i międzynarodowym
 • prezentacja programów i usług wsparcia dla przedsiębiorców
 • promocja współpracy nauki z innowacyjnymi przedsiębiorstwami

Zadaniem Poznańskich Dni Przedsiębiorczości jest:

 • INSPIROWANIE do wykorzystania wiedzy i talentów dla kreowania swojej ścieżki rozwoju zawodowego,
 • WSPARCIE dla przedsiębiorców i inwestorów poprzez dostęp do informacji na temat świadczonych usług dla firm, nowych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych oraz możliwości inwestycyjnych,
 • DZIELENIE SIĘ WIEDZĄ I DOŚWIADCZENIEM pomiędzy początkującymi właścicielami firm i okrzepłymi już na rynku przedsiębiorcami oraz inwestorami poprzez wskazywanie przykładów dobrych praktyk w zakresie możliwości rozwoju konkurencyjności własnej firmy oraz wymianę doświadczeń,
 • PROMOCJA przedsiębiorczości poprzez wskazywanie najlepszych przedsiębiorców i projektów biznesowych jako przykładów sukcesu i wzoru do naśladowania.

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby każda kolejna edycja Dni Przedsiębiorczości Poznań spełniała oczekiwania adresatów i na stałe zagościła w kalendarzu ważnych wydarzeń gospodarczych miasta i regionu.

***

Dotychczasowe edycje Dni Przedsiębiorczości Poznań zgromadziły łącznie blisko 20 000 uczestników.

Wszystkim partnerom, prelegentom i uczestnikom

serdecznie DZIĘKUJEMY i ZAPRASZAMY na kolejne edycje DPP!!!

 

Zarezerwuj!